W TRAKCIE UZUPEŁNIANIA

 

W dniu 24 września 1965 roku w Gryfinie, w sali Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, odbyło się Walne Zgromadzenie Założycielskie członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Gryfinie. Według danych z protokołu Walnego Zgromadzenia, uczestniczyło w nim 24 członków założycieli. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego zwołania Walnego Zgromadzenia był ówczesny przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Gryfinie pan Wiktor Pilecki. Przewodniczenie obradom założyciele Spółdzielni powierzyli panu Edwardowi Haselbauerowi. Projekt wzorcowego statutu przedstawiła pani Maria Zymuła. Spółdzielni nadano nazwę "Nadzieja" i ustalono wpisowe w wysokości 100 złotych i udział w kwocie 500 złotych.

 

Członkami Spółdzielni mogły być osoby fizyczne i prawne.Skład Rady ustalono na 6 osób wybieranych w głosowaniu tajnym na okres 3 lat i 3 osobową Radę Osiedla. Po uchwaleniu statutu, który podpisały 23 osoby, projekt planu działalności Spółdzielni zreferował pan Edward Haselbauer. W wyniku tajnego głosowania, do Rady Nadzorczej zostali wybrani: Ciechanowski Edmund, Chmurzyńska Teresa, Gorczyca Juliusz, Kaznocha Krystyna, Łukianowicz Józefa i Zymuła Maria. Po ukonstytuowaniu się Rady jej przewodniczącym został pan Ciechanowski Edmund. Do Zarządu Spółdzielni wybrano :
Edwarda Haselbauera, Henryka Osmolaka i Józefa Stolarczuka. Na pierwszym posiedzeniu, odbytym w tym samym dniu, Zarząd ukonstytuował się następująco :


1. Edward Haselbauer - Przewodniczący Zarządu
2. Henryk Osmolak - Zastępca Przewodniczącego
3. Józef Stolarczuk - Członek Zarządu
Walne Zgromadzenie upoważniło Zarząd Spółdzielni do zaciągnięcia w imieniu Spółdzielni zobowiązań do wysokości 3.100.000 złotych.
Dnia 6 stycznia 1966 roku Sąd Rejonowy w Szczecinie Postanowieniem sygn.akt S/6/66 wpisał do rejestru Spółdzielni pod numerem R.S.1812 Spółdzielnię Mieszkaniową "Nadzieja" w Gryfinie. Jako cel i przedmiot działania Spółdzielni wpisano..." zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków oraz innych ich potrzeb gospodarczych, socjalnych i kulturalnych związanych z faktem zamieszkania we wspólnym osiedlu lub budynku."...
Kim byli założyciele Spółdzielni Mieszkaniowej "Nadzieja" w Gryfinie ? W rejestrze ewidencyjnym członków Spółdzielni, pod datą 24.09.1965 r. w kolejności numerów rejestru są wpisani:

 

1. Łukianowicz Józefa z Gryfina - statystyk
2. Brylski Jerzy z Gryfina - betoniarz
3. Bukowski Stanisław z Gryfina - pracownik fizyczny
4. Szmaja Michał z Daleszewa - pracownik fizyczny
5. Kaznocha Krystyna z Rożnowa - księgowa
6. Kuś Czesław z Marwic - hydraulik
7. Krajczyńska Alicja z Pniewa - pielęgniarka
8. Adamczyk Adam z Czepina - przędzarz
9. Redzko Władysław z Gryfina - kierowca
10. Majchrzak Irena z Gryfina - pracownik umysłowy
11. Chmurzyńska Teresa z Gryfina - pilęgniarka
12. Stolarczuk Józef z Gryfina - pracownik umysłowy
13. Zymuła Maria z Gryfina - archwistka
14. Gorczyca Juliusz z Gryfina - lekarz weterynarii
15. Osmolak Henryk z Gryfina - pracownik umysłowy
16. Haselbauer Edward z Gryfina - ślusarz
17. Jabłoński Ryszard z Gryfina - masarz
18. Perliński Kazimierz z Gryfina - kierowca
19. Ludzik Karol z Wirowa - rolnik
20. Krug Alfred z Gryfina - tokarz
21. Chodyniecka-Brzoska Janina z Gryfina - pielęgniarka
22. Wundschock Karol z Gryfina - kierowca. Na zachowanej liście obecności z Walnego Zgromadzenia założycielskiego złożone sś jeszcze podpisy 3 osób, które nie figurują w rejestrze członków Spółdzielni pod datą 24.09.1965 r.
23. Ciechanowski Edmund
24. Lasak Jerzy
25. Mikuszewska Adela

 

Dnia 18.12.1965 roku rezygnację z członkostwa w Spółdzielni złożył p.Edmund Ciechanowski. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego, którym w dniu 07.05.1966 roku został pan Jerzy Gonia, Radzie przewodniczyła pani Maria Zymuła. W związku z przygotowaniem do rozpoczęcia zadań inwestycyjnych, z dniem 1 lutego 1966 roku Rada Spółdzielni zatwierdziła 2 etaty do prowadzenia spraw administracyjnych i finansowych, kierownika Spółdzielni i głównego księgowego. Pierwszym Kierownikiem Spółdzielni został pan Edward Haselbauer, a pierwszym głównym księgowym pan Marian Tessar. 30 grudnia 1966 roku wmurowano akt erekcyjny pod pierwszy budynek mieszkalny przy ul.Chrobrego, który oddano do użytku w następnym roku. Akt erekcyjny podpisali: Edward Błaszczyk l Sekretarz KP PZPR, Lech Suchanke Przewodniczący Prezydium PRN, Wiktor Pilecki Przewodniczący Prezydium MRN, Jerzy Goniš Przewodniczący Rady Spółdzielni i Edward Haselbauer Przewodniczący Zarządu Spółdzielni Naczelną władzą zwierzchnią w tym okresie był Centralny Związek Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego, do którego należały wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe i skąd szły wytyczne do dalszej pracy Spółdzielni, lecz nie tylko...

 

Otóż 27 grudnia 1971 roku Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Widuchowej wystosowało pismo do CZSBM w Szczecinie z wnioskiem o rozszerzenie działalności Spółdzielni Mieszkaniowej "Nadzieja" w Gryfinie przemianowanie ją na Powiatową Spółdzielnię Mieszkaniowšą i stworzenie filii w Widuchowej. Wniosek został poparty przez Prezydium PRN w Gryfinie, którego ówczesny przewodniczący inż. Bronisław Hornik zadeklarował w imieniu Prezydium PRN zabezpieczenie terenów w Widuchowej i Baniach pod przyszłe inwestycje Spółdzielni. Plan wielkości budownictwa w pierwszym okresie istnienia Spółdzielni tj. 1966 - 1970 zakładał budowę 70 mieszkań, co w pełni zaspokajało potrzeby członków, których liczba na 31.12.1966 wynosiła 34 i 40 kandydatów. Z powodu braku mocy przerobowych przedsiębiorstw budowlanych w okresie tym oddano do użytku 2 budynki przy ul.Bol.Chrobrego o 30 mieszkaniach. Następny budynek o 60 mieszkaniach oddano do użytku dopiero w lutym 1972 roku. Na 2 czerwca 1972 roku zwołano Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Nadzieja" w Gryfinie. Na ogólną liczbę 298 członków przybyło 96 i jednogłośnie uchwalono, że terenem działalności Spółdzielni są miejscowości: Gryfino, Widuchowa i Banie, a Spółdzielnia otrzymuje nazwę "Powiatowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nadzieja" w Gryfinie. l tak, obecna Spółdzielnia Mieszkaniowa "Regalica" objęła swoją działalnością miejscowość Banie.

 

Następują zmiany na stanowisku Przewodniczącego Zarządu. Na posiedzeniu Rady Nadzorczej w dniu 16.04.1973 roku z funkcji Przewodniczącego Zarządu zostaje odwołany pan Edward Haselbauer, a na jego miejsce Rada powołała pana Jerzego Boratyńskiego. Nastąpiła również zmiana członka Zarządu, którym został pan Janusz Kucharski. Kolejna zmiana wynika z Uchwały nr 119 z dnia17.12.1975 roku Zarządu CZSBM w Warszawie w sprawie "dostosowania nazewnictwa Spółdzielni budownictwa mieszkaniowego do zmian wprowadzonych w podziale administracyjnym Państwa" ,która to uchwała zobowiązywała i upoważniała rady spółdzielni do dokonania w statutach spółdzielni, w terminie do 31.12.1975 r. zmian mających na celu eliminację z dotychczasowej nazwy określenia "powiatowa" Zmiany tej dokonano uchwałą Rady Spółdzielni z dnia 12.01.1976 roku. Na Zebraniu Przedstawicieli w roku 1976, które otworzyła pani Anna Ostrowska , ówczesna Przewodnicząca Rady Spółdzielni, przybyło 22 członków przedstawicieli na ogólną liczbę 50 uprawnionych, uchwalono dwie istotne zmiany w działalności Spółdzielni. Pierwsza, to rozszerzenie terenu dotychczasowego działania na Chojnę, Cedynię, Mieszkowice, Krzywin, Moryń, Stare Czarnowo, Trzcińsko Zdrój i Swobnicę. Decyzję o rozszerzeniu terenu działania Spółdzielni Mieszkaniowej "Nadzieja" podjęto na polecenie z dnia 12.08.1975 r. Centralnego Związku Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego Oddział w Szczecinie, który to związek podejmował w tym czasie decyzje o rejonach działania istniejących w województwie spółdzielni mieszkaniowych. Natomiast jednostką nadrzędną była Wojewódzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Szczecinie. Druga zmiana to zwiększenie liczby członków Zarządu z trzech do 5-ciu.

 

Dynamiczny rozwój budownictwa w Spółdzielni przypada na lata 1972 -1975 w związku z budową na naszym terenie Elektrowni "Dolna Odra". Nie mniej jednak sytuacja w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych członków Spółdzielni w zasadzie nie ulega poprawie, ponieważ większość wybudowanych mieszkań Spółdzielnia musiała przeznaczyć dla budowniczych elektrowni. Następne lata przynoszą kolejne zmiany. W grudniu 1979 znika nazwa Spółdzielni "Nadzieja". Jeszcze większe zmiany następują w roku 1980. Rada Spółdzielni na posiedzeniu w dniu 17.07.1980 roku postanowiła odwołać cały skład 3 osobowego Zarządu, tj. Przewodniczącego Zarządu pana Jerzego Boratyńskiego oraz członków Zarządu: Henryka Osmolaka i Janusza Kucharskiego i powołała na Przewodniczącego Zarządu Spółdzielni pana Ignacego Kaczmarka, a na członka Zarządu pana Jerzego Bińczaka. Rok 1980 jest pamiętnym okresem w historii naszego kraju i minionym 15 leciem powstania Spółdzielni. W roku tym Spółdzielnia posiadała 1680 mieszkań o 5.744 izbach o powierzchni 78.496 m2 i lokale użytkowe o powierzchni 3.914m2, 204 członków oczekujących na przydział mieszkań i 2.922 kandydatów. Z dniem 01 lipca 1982 roku Rada Spółdzielni dokonała kolejnych zmian w składzie Zarządu. Na zastępcę Przewodniczącego Zarządu powołała pana Janusza Byszuka, a na społecznego członka Zarządu pana Tadeusza Czerskiego.

 

Rezygnację z pełnienia funkcji członka Zarządu z dniem 31.12.1982 roku składa pan Jerzy Bińczak. Uchwałą Zebrania Przedstawicieli z dnia 09.07.1982 roku teren działania Spółdzielni zostaje ograniczony do miasta i Gminy Gryfino, Banie, Widuchowa i Stare Czarnowo, gdyż w Chojnie powstała Spółdzielnia Mieszkaniowa. Sejm PRL uchwala w dniu 16.09.1982 roku nową ustawę regulującą sprawy organizacji i działalności spółdzielczości zwaną ustawą"Prawo Spółdzielcze", która zastępuje starą ustawę z 1961 roku. Jak w tym czasie przedstawiało się zatrudnienie w Spółdzielni? Plan organizacyjny Spółdzielni na rok 1983, zatwierdzony przez Radę Spółdzielni w dniu 07.01.1983 roku, której przewodniczącym w tym czasie był pan Jan Kolanek, przewiduje 100 etatów, w tym : Zarząd 4, dział administracyjno-gospodarczy - 4, członkowski - 2, księgowości - 7, GZM - 51,5, techniczny - 28,5 i 3 stanowiska samodzielne. W dniu 10.06.1983 roku rezygnację z funkcji Przewodniczącego Zarządu złożył pan Ignacy Kaczmarek. Rezygnacja została przyjęta przez Radę Spółdzielni z dniem 30.06.1983 roku i funkcję Przewodniczącego Zarządu z dniem 01.07.1983 roku powierzono panu Januszowi Byszukowi dotychczasowemu zastępcy Przewodniczącego Zarządu Spółdzielni.W związku z utworzeniem nowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnie i zmianą terenu działania Spółdzielni Mieszkaniowej w Gryfinie, Zebranie Przedstawicieli obradujące w dniu 30.06.1983 roku upoważniło Zarząd do wydzielenia i przekazania składników majątku, funduszy, kredytów i pożyczek przypadających na zasoby mieszkaniowe i inwestycje rozpoczęte na terenie Gmin objętych działalnością Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnie. Nie licząc inwestycji rozpoczętych i w przygotowaniu, w skład zasobów do przekazania wchodziło 213 mieszkań i 7 punktów handlowych, z tego : w Chojnie: 136 mieszkania i 2 punkty handlowe w Mieszkowicach : 53 mieszkania i 5 punktów handlowych w Moryniu : 24 mieszkania W dniu 16.03.1984 roku do Sądu Rejonowego w Szczecinie został skierowany wniosek o wpisanie do rejestru spółdzielni zmian w nazewnictwie i składzie Zarządu. Zamiast dotychczasowej funkcji Przewodniczącego Zarządu wpisano Prezes Zarządu, którym został pan Janusz Byszuk, a na społecznego zastępcę Prezesa Zarządu powołano pana Edwarda Wajkerta. Po upływie roku pan Janusz Byszuk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska i na wniosek Przewodniczącego Rady Nadzorczej na stanowisko Prezesa Zarządu Rada powołała z dniem 18.03.1985 roku pana Jerzego Stawickiego. Bezimienna od roku 1972 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gryfinie uchwałą Zebrania Przedstawicieli z dnia 14.06.1985 roku otrzymała znaną nam nazwę "Regalica".

 

W grudniu 1985 roku z funkcji społecznego członka Zarządu został odwołany pan Tadeusz Czerski a w jego miejsce Rada Nadzorcza wybrała na członka-Zarządu pana Włodzimierza Kraśnikowa. Z dniem 1.10.1987 roku Rada Nadzorcza, której przewodniczył wówczas pan Jerzy Boratyński, dokonuje zamian osobowych na stanowiskach funkcyjnych członków Zarządu. Pan Włodzimierz Kraśników zostaje Prezesem Zarządu, a dotychczasowy Prezes pan Jerzy Stawicki - członkiem Zarządu. Skład Zarządu nie utrzymuje się długo, gdyż 31.12.1987 roku rezygnacje składają Prezes Zarzšdu pan Włodzimierz Kraśników i Zastępca Prezesa pan Edward Wajkert, z członka Zarządu zostaje odwołany pan Jerzy Stawicki. W tej sytuacji Rada Nadzorcza powołuje z dniem 01.01.1988 roku na stanowisko Prezesa zarządu pana Andrzeja Tyburskiego, panu Włodzimierzowi Kraśnikowowi powierza funkcję zastępcy Prezesa, a na członka Zarządu powołuje pana Jerzego Bińczaka.1 października 1989 roku skład Zarządu zostaje wzmocniony siłami kobiecymi w osobie czwartego członka Zarządu, pani Elżbiety Żochowskiej, która pełniła tę funkcję do 31.03.1990 roku, kiedy to powrócono do 3 osobowego składu, a panią Elżbietę Żochowską ustanowiono Pełnomocnikiem Zarządu ds. działalnoœci eksploatacyjnej i inwestycyjnej. Udzielone pełnomocnictwo zostało cofnięte przez Zarząd Spółdzielni z dniem 7.10.1990 roku i z paniš Elżbietš Żochowską rozwiązano umowę o pracę. Piętnastoosobowej Radzie Nadzorczej wybranej na Zebraniu Przedstawicieli przewodniczy pan Marek Frelich, po którym w niedługim czasie przewodniczenie Radzie objął pan Zbigniew Krakowiak. Następują kolejne, bardzo istotne i błyskawiczne zmiany w składzie Zarządu. Uchwałą Rady Nadzorczej z funkcji członka Zarzšdu zostaje odwołany z dniem 30.04.1991 roku pan Jerzy Bińczak i na jego miejsce, z dniem 01.06.1991 roku Rada powołała pana Bolesława Grzesiaka. W dniu 22.06.1991 roku przyjęto rezygnację pana Andrzeja Tyburskiego z pełnienia funkcji Prezesa i na okres tylko 10 dni funkcję tę powierzono panu Włodzimierzowi Kraśnikowowi, gdyż w tym samym dniu, ale z dniem 01.07.1991 roku na Prezesa Zarządu Rada Nadzorcza powołała pana Zbigniewa Gdaka, powierzajšc mu stanowisko Dyrektora Spółdzielni. W takim składzie nowy Zarząd Spółdzielni pracował do pamiętnej w historii Spółdzielni połowy roku 1997. Historia tego okresu jest na pewno godna dobrej kroniki pamiętnikarskiej, napisanej przez osobę lub grupę będącą najbliżej tych wydarzeń. Radzie Nadzorczej przewodniczył w tym okresie pan Szczepan Olczak. A kto podjął się działań na rzecz reprezentacji członków Spółdzielni? W ramach tak zwanej "Grupy Inicjatywnej" na jej czoło wysunął się i zdobył popularność pan Zdzisław Foremski, chociaż chyba już wcześniej Eugeniusz Bełch rozpoczął działania na rzecz obrony interesów członków Spółdzielni i był jednym z pierwszych założycieli Grupy Inicjatywnej. Zebrania Grup Członkowskich, które odbywały się w pierwszych dniach maja przebiegały burzliwie, pod ochroną pracowników Agencji Ochrony ASD,chociaż jak stwierdziła na posiedzeniu Rady w dniu 10.05.1997 roku członek Rady Nadzorczej pani Król "...nikt z członków nie czuł się zagrożony i ochroniarze nie byli potrzebni ..." W związku z zaistniałą sytuacją rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu z dniem 31.05.1997 roku złożył pan Zbigniew Gdak. Rezygnacja została przyjęta 7 głosami za, przy 2 przeciwnych. Dnia 1.06.1997 roku pełnienie obowiązków Prezesa i Dyrektora Spółdzielni Rada powierzyła panu Włodzimierzowi Kraśnikowowi. Na Zebraniu Przedstawicieli dokonano wyboru nowej Rady Nadzorczej, której Przewodniczącym został pan Zdzisław Foremski. Dnia 10 lipca 1997 roku Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu, w wyniku którego spośród wielu kandydatów wybrano pana Andrzeja Urbańskiego i powołano go na stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 19.08.1997 roku.Na posiedzeniu w dniu 20.08.1997 roku Rada podjęła decyzję o odwołaniu z dniem 31.08.1997 roku z funkcji Zastępcy Prezesa pana Włodzimiarza Kraśnikowa. Z dniem 16.10.1997 roku funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu Rada Nadzorcza powierzyła panu Władysławowi Waliszewskiemu, który W tym czasie pracował w- Spółdzielni na stanowisku z-cy Dyrektora ds.technicznych. Na posiedzeniu Rady Nadzorczej w dniu 6.11.1997 roku przyjęto wniosek pana Bolesława Grzesiaka o rezygnacji z funkcji członka Zarządu z dniem 31.10.1997 roku. Nastąpiła również zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Ustąpił pan Zdzisław Foremski i w głosowaniu tajnym funkcję Przewodniczšcego Rady Nadzorczej powierzono panu Stanisławowi Czerniachowskiemu. W związku z vacatem na stanowisku członka Zarządu, na wniosek Zarządu z dnia 10.12.1997 roku Rada Nadzorcza postanowiła oddelegować członka Rady pana Zdzisława Foremskiego do czasowego pełnienia funkcji członka Zarządu na okres od 01.01.1998 do 31.03.1998 roku, a następnie na wniosek Prezesa Zarządu przedłużyła oddelegowanie do 30.06.1998 roku. Jednak w dniu 4 czerwca 1998 roku, na wcześniejszy wniosek Zarządu Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o powierzeniu z dniem 04.06.1998 roku funkcji członka Zarządu pani Krystynie Walter - głównej księgowej Spółdzielni i cofnięciu w związku z tym oddelegowania panu Zdzisławowi Foremskiemu do czasowego pełnienia funkcji członka Zarządu. Wobec propozycji objęcia stanowiska Z-cy Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino rezygnację ze stanowiska Prezesa Zarządu w dniu 3.12.1998 roku złożył pan Andrzej Urbański. Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację z dniem 15.12.1998 roku i ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu. Po drugim etapie konkursu, na stanowisko Prezesa Zarządu Rada Nadzorcza powołała z dniem 06.01.1999 roku pana Henryka Piłata. Rok 1999 jest również okresem zmian składu Rady Nadzorczej, wybranej w wyborach bezpośrednich przez Grupy Członkowskie oraz wyborem nowego organu samorzšdowego jakim są Rady Osiedla. Aktualnym przewodniczšcym Rady Nadzorczej jest pan Bogdan Jacek Warda, Rady Osiedla "Stare Miasto" pan Jan Podleśny, Rady Osiedla "Górny Taras pan Tadeusz Sztanga, a Rady Osiedla "Banie" pani Lucyna Nowak- Maciaszek. W roku 2000, z uwagi na długotrwałą chorobę z-cy Prezesa ds. technicznych, pana Władysława Waliszewskiego, do czasowego pełnienia funkcji członka Zarządu Rada wyznaczyła z-cę Przewodniczącego Rady Nadzorczej pana Stanisława Czerniachowskiego, a na posiedzeniu w dniu 04.09.2000 roku Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację z zajmowanego stanowiska złożoną przez pana Waliszewskiego, który otrzymał uprawnienia rentowe. Zatrudnienie, zgodnie ze strukturą organizacyjną zatwierdzoną przez Radę nadzorczą wynosi 24 i 1/2 etatu. Spółdzielnia na obszarze 233.167 m2 posiada 68 budynków, w nich 3.010 mieszkań o powierzchni 158.473,94m2, w których wg stanu na dzień 31.12.1999 roku, mieszkało 9.663 osób. Z tego na Osiedlu "Stare Miasto" -107.417m2 terenów, 31 budynków z 1247 mieszkaniami o pow.61.344,72m2, Osiedlu "Górny Taras" -121.172m2 terenów, 35 budynków z 1715 mieszkaniami o pow.93.777.39m2 i Osiedlu w Baniach na terenie 4.578 m2, 2 budynki mieszczące 48 mieszkań o pow.3.351,83m2. Poza mieszkaniami w skład zasobów Spółdzielni wchodzą lokale użytkowe o pow.8.638,05m2, garaże o pow.833,98m2 oraz pomieszczenia biura Spółdzielni o pow.353 m2! Klub Osiedlowy o pow.177,34m2. Skorygowany w dniu 04.09.2000 roku Plan Rzeczowo-Finansowy Spółdzielni na rok 2000, po stronie wpływów i kosztów zamyka się kwotą 14.286.494 zł, a plan wydatków na remonty i konserwacje zasobów wyka- zuje kwotę 3.149.986 zł. Zadania na najbliższą przyszłość to: realizacja zatwierdzonego przez Zebranie Przedstawicieli programu termomodernizacji, w tym docieplienie 27 budynków. Rozpoczęcie budowy osiedla domków jednorodzinnych przy ul.Flisacza. Dobudowa po jednej klatce schodowej do budynków przy ul.Niepodległości i Flisacza. Budowa garaży i miejsc parkingowych. Modernizacja kotłowni w Baniach. Zagospodarowanie terenu przy ul.lwaszkiewicza 1-7 i Energetyków 28 -38 oraz Piastów 6-14. Wyniesienie na zewnątrz budynków zaworów gazowych oraz modernizacja instalacji gazowej w budynkach o wspólnych licznikach.

 

Wiktor Jusza